Korvpallimäng on tõeliselt imeline spordiala. Mängu põhiolemus puudutab iga inimest, kes on kunagi korvpalli mänginud.

Tegelikud võistlused on iseenesest sageli põnevad ja juhuslikule fännile äärmiselt põnevad, kuid spordi meelelahutus ei alga ega lõpe pelgalt mänguga. Korvpalli kaebus ulatub filmi areenile ja on hõbedane ekraanil silma paistnud.

Kas olete kunagi olnud laps, kes tulistas kõva katteid, teeskles oma lemmik mängijat ja käivitas aja möödudes mängu võidulahingu? Sama tüüpi võlu ja rõõmu näidatakse ka parimates korvpalli filmides.

Siin on kümme parimat korvpalli filmi ...

* Austatud mainimine: 6. Mees

10. Celtic Pride

Seda filmi võivad hinnata kõik keskealised bostonlased, kellel on roheline ja valge värv läbi nende veenide.

See alahinnatud koomiline pärl parodeerib tõhusalt alatu armastust, mis Bostoni linnal nende Celtikute vastu on. Pole midagi, mida fännid oma lipu meeskonna heaks ei tee.

Ja seda mõistet kujutavad kaks kõva fänni Mike O'Hara ja Jimmy Flaherty (mängivad vastavalt Daniel Stern ja Dan Aykroyd).

Utah Jazz mängib finaalis oma armastatud Celticsit ja Utahit juhib nende parim mängija Louis Scott (näitleja Damon Wayans).

Scott tapab Celticsit oma mänguga absoluutselt ja selle tagajärjel muutuvad kaks kõva fänni meeleheitlikuks.

Scotti sähviv etendus põhjustab staarmängija röövimise nii O'Hara kui ka Flaherty poolt mõttega, et nad peavad teda kinni kuni finaalide lõppemiseni.

Vähetuntud fakt on see, et selle on kirjutanud kuulus režissöör / kirjanik Judd Apatow.

9. Blue Chips

“Blue Chips” teeb meisterlikku tööd kõrgkooli korvpalli pahede ja inetuse kujutamisel.

Lugu kirjeldab treener Pete Belli (portreteeris Nick Nolte), mängu vana kooli õpetajat, kes vihkab kulisside taga toimuvat ebaseaduslikku "korduvat tegevust". Selle tulemusel juhtis ta uskumatult puhast programmi ja hoiatas kõik võimendid oma mängijatest eemale.

Kuna tema kunagine mainekas programm langes rasketel aegadel, viis tema isikliku puutumatuse ja iga hinna eest võidu peibutamise sisemine võitlus ära.

Lõpuks seati tema isiklikud veendumused ohtu ja Bell loobus "programmi sõpradest". Sisuliselt sai temast üks asi, mida ta kõige enam vihkas, truudusetu ja petlik treener, kes andis kiusatustele järele ja eemaldus omaenda moraalist.

See on minu arvates väga alahinnatud film ja illustreerib täpselt mõju, mis võib avaldada mõju kolledži kergejõustiku programmile.

NBA endised staarid Penny Hardaway ja Shaquille O'Neal käitusid filmis kahe treener Belli mängijana.

8. Love and Basketball

“Armastus ja korvpall” näitavad sügavat sidet, mis kahel inimesel on üksteisega ja mänguga, mida nad armastavad.

Nii Quincy "Q" McCall (Omar Epps) kui ka Monica Wright (Sanaa Lathan) said USC-le stipendiume korvpalli mängimiseks, kuid mõlemad on erinevates olukordades.

"Q" on NBA endise mängija poeg ja värvatud paljuski. Monica lisandus hiljuti USC värbamis klassi ja oli alahinnatud mängija, kes pidi kraapima ja oma teed kolledži tasemele võtma.

Mõlemad astusid pärast ülikooli lõppu eraldi teed, kuid lõpuks lõpetasid nad uuesti ühenduse loomise ja see kulmineerus mõlemale õnneliku lõpuga.

Film teeb tõesti toreda töö, avaldades survet, millega kolledži korvpallur võib kokku puutuda, hoolimata sellest, kas tegemist on "parima koeraga" või sellega, kas tegemist on pingil oleva mängijaga, kes otsib võimalust märk teha.

7. White Men Can't Jump

Valged mehed ei saa hüpata on naljakas film, milles on ühendatud ebatõenäoline pallijate paar, mis pahaaimamatuid ohvreid "sagistavad".

Nii Billy Hoyle (Woody Harrelson) kui ka Sidney Deane (Wesley Snipes) moodustavad tandemi ja võidavad tõhusalt palju sularaha pick-up mängudes kogu Los Angeleses.

Pidev nali on see, et kõik korvpallis Hoyle silmitsi seisvad konkurendid eeldavad, et ta on nahavärvi tõttu kohutav.

Mida nad ei tea, on see, et ta oli endine kolledži korvpallur. Deane mõistab oma korvpalli oskust ja nende moodustatud partnerlus saab L.A tänavatel väga edukaks.

See rohkem kui miski keskendub korvpallil põhineva sõpruse ümber, mis on sündinud kahe erineva taustaga inimese vahel, kes üritavad elatist teenida.

Selle filmi huumor on tõesti suurepärane ja sellega on kaasas nii Harrelsoni kui ka Snipese näidatud hea korvpall.

6. Coach Carter

Tõde, kui olete varem koos oma sõprade seltskonnaga korvpalli korvpalli mänginud, mitu korda olete ise oma mängu üles seadnud ja oma karjumise peale karistanud "Delilah, Delilah"?

“Coach Carter” on kütkestav film, mis esindab alateadlase mantrat, kes tõuseb kõigi raskuste korral isiklike raskuste keskel ja kogukonnas eksisteerivate raskuste vastu.

Samuel L. Jackson kujutab treenerit, kes ei keskendu ainult korvpallile, vaid kavatseb edastada elutunde ja rõhutab akadeemikuid, distsipliini ja moraali.

Tema meeskond Richmondi linnast lööb kokku ja blokeerib kõik rasked takistused, mis kõiki meeskonna liikmeid vaevavad, ning saab selle tulemusel edu.

Treener Carter tegeleb tõesti teie südamega ja see on kindlasti üks parimaid filme, mis hõlmab keskkooli sporti.

5. Space Jam

Kolm sõna selle kinemaatilise pärli kirjeldamiseks? Ajatu klassika.

Tõsiselt, ma olen 22-aastane ja armastan seda filmi endiselt. Mul on see DVD-l ja vaatasin seda vähem kui nädal tagasi.

Kombineerides maailma parimat korvpallurit Looney Tunes’iga? See on absoluutne slam dunk (no pun mõeldud).

Kõige tõsisemalt öeldes on see film iga lapse vaatamiseks absoluutne rõõm. Mul oli privileeg olla laps, kui Space Jam välja tuli, ja ma armastasin selles kõike.

Ainulaadne koomiksite ja mitmete NBA mängijate (teiste seas Michael Jordan, Muggsy Bogues, Shawn Bradley, Charles Barkley, Patrick Ewing ja Larry Johnson) kombinatsioon töötas tõesti hästi.

Ka heliriba on täiesti vinge!

Kuidas sa seda laulu kuuled ja ei mõtle selle filmi peale …

4. Above the Rim

Velje kohal on film, mille keskmes on Kyle-Lee - paljutõotav korvpallur, kes kasvab üles New Yorgi kesklinnas.

Noore mängijana, kellel on liinil stipendium Georgetownile, tegeleb ta tohutu survega nii positiivsete kui ka negatiivsete mõjutustega kõikjal tema ümber.

Endine NBA mängija Duane Martin mängib peaosa ja teeb suurepärast tööd. Tema tegelaskuju ühendab süda ja sihikindlus ummistunud psüühika pideva võitlusega.

Pildistatud eranditult Harlemi tänavatel, see on selle loo jaoks ideaalne taust. Lugu ise on suure põhjalikkusega ja sisaldab suurepäraseid etendusi Martin, Leon ja Tupac Shakur.

Filmi üldine toores energia on üsna kütkestav ja heliriba aitab ainult jutu autentsust kinnitada.

3. Hoop Dreams

See imekaunis dokumentaalfilmi kroonika elab kahe kesklinna teismelisena Chicago lõuna küljest. Nii Arthur Agee kui ka William Gates omavad unistust teha seda korvpallis professionaalselt, ükskõik mida.

On olemas dihhotoomia, mille puhul üks mängijatest läheb rikaste erakooli (Gates). Teine mängija (Agee) ei suutnud rahaliselt samas erakoolis viibida, nii et ta õpib vajadusel oma kohalikku keskkooli.

Iga mängija käsitles korvpallimängus suurte aja õnnestumistena (halvad hinded, narkomaanide vanemad, perekonna surmajuhtumid, rasked vigastused) suuri takistusi.

See film isikupärastab ilusti ühiskonna karmi alust ning kujutab linnaklassi ja korvpalli olulisust neis kesklinna kogukondades.

Minu arvamus on pisut erapoolik, kuid minu jaoks on see üks parimaid dokumentaalfilme, mida ma kunagi näinud olen.

See lööb tõeliselt meelde siselinna raevukust, millele lisandub nende kahe mängija soov ja süda, kes soovivad korvpallimängu kaudu oma rasketest olukordadest välja tulla.

2. Hoosiers

Kui keegi mõtleb korvpalli osas tsivilisatsiooni hällile, tuleb tavaliselt Midwest meelde. Täpsemalt Indiana osariik.

Uhkus, mida Indiana osariik korvpalli osas eksponeerib, on üsna suur. Põhimõtteliselt korrektne korvpall, mis põhineb väljastpoolt tulistamisel ja mängudel, on paljude korvpalli rikaste keskkoolide mängu nimi.

“Hoosiers” - üks parimaid spordifilme, mis eales tehtud - tähistab kõike eelnevat.

See lugu elavdab alakoerte korvpallimeeskonda, kes kasutab ära ühtsust, rasket tööd ja väikese maaelu linna tuge, et saada endale võit riigi meistrivõistluste mängus meeskonna vastu, mida hinnati palju kõrgemalt. See on keskkooli korvpalli versioon Taavidist versus Goliath.

See on üsna meeliülendav, inspireeriv ja igal spordifännil peab olema oma filmikogu.

1. He Got Game

“He Got Game” on võib-olla kõige orgaanilisem korvpalli film, mis eales tehtud. Vahel oli mul tunne, et vaatan dokumentaalfilmi ja see annab tõesti suurepärase sügavuse ja ekraanil jäljendatud looduslikkuse.

Lugu keskendub kõrgelt hinnatud keskkooli korvpalli tudengitele Jesus Shuttlesworthile (Allen) ja tema isale Jake'ile (Washington), vangistatud mehele, kellele on antud nädal aega veenda oma võõrast poega osalema osariigi kuberneri alma materil lühendatud vanglakaristus.

Jeesuse armastus korvpalli vastu oli suuresti tingitud ka Jake'ist, kes oli endine mängija.

Emotsiooni Kihid jooksid selles filmis ohjeldamatult ja see, et Allenil pole enne seda etendust varasemat näitlemiskogemust, on üllatav. Ta oli filmis uskumatult hea, nagu ka Washington.

Lõppkokkuvõttes mängivad nad mängu üks-ühele, et otsustada nii isa kui ka poja tuleviku saatus. Huvitaval kombel oli kaadrilõik tegelikult kahest mängimas tõsist mängu. Seda ei dokumenteeritud üldse (see tähendab, et Denzel oskab natuke palli lüüa).

Selle filmi kinematograafia oli fantastiline ja maastik (filmitud eranditult Brooklynis ja Coney saarel) andis filmile täiendava iluelemendi.