NBA hõlmab rikkalikku ajalugu, ulatudes ligi 68 aastakümneni ja täis kaunistatud organisatsioone ja mängijaid. Selle aja jooksul oleme näinud, et meie õiglane osa suurest hulgast tuleb ja läheb, kuid kas mängu taustal olevad mängijad paistavad teistest kõrgemal? Selle kindlaksmääramiseks uurime erinevaid kriteeriume, sealhulgas statistikat, meeskonna edukust ja individuaalseid tunnustusi.

Vaatame NBA ajaloo kümmet suurimat mängijat ja avastame välja.

  1. Hakeem Olajuwon  

Karjääri mängude statistika: 25,9 PPG, 11,2 RPG, 3,3 BPG

Accolades: kaks NBA tiitlit, kaks finaali MVP-d, 1 reg. Hooaja MVP

Hakeem Olajuwoni domineerimine sisemuses oli ilu asi, mida peetakse matši ajaloos kõige osavamaks suurmeheks. Ta kohtles paljusid eestkostjaid oma allkirjaga "Fantasy Shake". Olajuwoni mäng on sedavõrd tuntud, et superstaarid nagu Kobe Bryant, LeBron James ja Dwight Howard on ilmunud, et suurendaksid tema hoolitsuse ajal mängu.

Rikkumisega pealegi oli Olajuwon mängu parimate kaitsjate hulgas, mida osaliselt kinnitas ka tema 3,3 bloki mängu kohta.

"Unistus" viis pisut andeka Houston Rocketsi grupi NBA meistrivõistlustele, saades kaks finaali MVP-d ja ühe tava hooaja MVP-i.

  1. Shaquille O'Neal 

Accolades: 4 NBA nime, 3 finaali MVP, 1 reg. Hooaja MVP

Shaquille O'Neal oli oma põlvkonna domineerivam mängija - võimalik, et kogu aeg. See oli ebaõiglane piir, kuidas ta kaitsjaid jõhkra jõuga brutaliseeris.

Shaq viis 2000. aasta alguses Los Angeles Lakersi kolmele järjestikusele NBA meistrivõistlusele, võites protsessist kolm finaali MVP-d. 2000. aasta tava hooaja MVP võitja valiti oma elatus võimaluste hulgast 14 All-NBA meeskonda.

 

  1. Tim Duncan

Accolades: 4 NBA nime, 3 finaali MVP, 2 reg. Aasta MVPd

Järjepidevuse mudel on Tim Duncan. Vaadake tema andmeid läbi aastate ja te ei leia palju variatsioone.

"Suur alus" suunas San Antonio Spursi neljale NBA meistrivõistlusele, teel 3 finaali MVP-le. Tema ideaalne finaali album pimendati eelmisel hooajal seitsme mängulises kaotusseisus Miami Heatile, kuid neli viiest pole liiga halb. Duncan valiti 14 All-NBA ja All-Defensive meeskonna koosseisu ning tundub, et tanki oleks natuke jäänud.

 

  1. Wilt Chamberlain

Accolades: 2 NBA tiitlit, 1 finaali MVP, 4 reg. Hooaja MVP-d

Wilt Chamberlain on põhjus, miks ma ütlesin, et Shaq oli "võib-olla" kõigi aegade domineerivam mängija. Chamberlaini domineerimist tunnustatakse laialdaselt ja aja möödudes tundub ta üha enam müütilise tegelasena. Regulaar Hooajal 1961-62 viskas ta keskmiselt 50,4 punkti ja 25,7 lauapalli. Lihtsalt ebareaalne.

Kui Wilt oleks lõpp hooajal rohkem saavutanud, oleks ta lähemal punktile 1. Tundub hullumeelne, et oodata on rohkem mängijalt, kes oli keskmiselt 22 ja 25, kuid just nii juhtub siis, kui olete kõige domineerivam.

  1. LeBron James

 Karjääri mängude statistika: 28,1 PPG, 8,6 RPG, 6,7 APG

Accolades: 2 NBA nime, kaks finaali MVP, 4 reg. Hooaja MVP-d

LeBron James astus Celticsisse pommitatud mõtlematute ootustega. Ootused, millega ta kindlasti hakkama ei saanud, eks?

Vale. Miami Heat'i kuulsusest on saanud kaks korda selja tagant meistrivõistluste ahv ja ta jälitab praegu ajalugu. Tema NBA karjääri kõigest 10 hooaega on ta juba üks kõigi aegade mängu suurimaid mängijaid. Statistika ja MVP arvestus räägivad iseenda eest. "King James" on muutunud fantastiliseks kahesuunaliseks osalejaks, keda kutsutakse 9 All-NBA ja 5 All-Defensive meeskonda.

Järgmine nimekirjas olev mängija ei peaks liiga mugavaks minema, sest LeBron võiks juba järgmise aasta lõpuks nimekirja järk-järgult hiilida.

  1. Larry lind 

Accolades: 3 NBA tiitlit, kaks finaali MVP, 3 reg. Aasta MVPd

Derrick Rose andis hiljuti kohtumises Rappler Spordiga Larry Birdile mõnevõrra sobiliku hinnangu. Bird polnud kunagi väljakul kõige sportlikum mängija, kuid ta domineeris alati. Ükskõik, mis tal kergejõustikus puudus, kompenseeris ta oma korvpalli IQ, fantastiliste oskuste - sealhulgas selle surmava hüppelaua - ja ägeda konkurentsivõime.

Bird viis Bostoni Celticsi kolmele NBA meistrivõistlusele, koostades teel kolm tavahooaja MVP-d ja 2 finaali MVP-d. "Larry Legend" on tema 13-aastase karjääri jooksul valitud 10 All-NBA ja kolme All-Defence meeskonda.

  1. Kareem Abdul-Jabbar

Accolades: 6 NBA tiitlit, kaks finaali MVP-d, 6 reg. Aasta MVPd

Enne Duncanit oli järjepidevuse mõttes Kareem Abdul-Jabbar. Tema võime hoida selliseid keskmisi 20 hooaega võistledes on üksnes tema suurepärasuse proovilepanek.

Siin on ära toodud Kareemi suurimad võidukäigud: kõigi aegade edetabelikoht NBA ajaloos, regulaarseima hooaja MVP auhinnad (kuus), 15 All-NBA kollektsiooni, 11 All-Defense kollektsiooni, 19 All-Star-i esinemised.

  1. Magic Johnson  

Karjääri mängude statistika: 19,5 PPG, 7,7 RPG, 12,3 APG

Accolades: 5 NBA tiitlit, 3 finaali MVP-d, 3 reg. Aasta MVPd

Magic Johnson alustas oma karjääri suurepäraselt ega naase enam kunagi. Ta võitis noormängijana finaali MVP, kui ta alustas suurepäraselt vigastatud Kareem Abdul-Jabbari asemel keskpunkti 1980. aasta NBA finaali 6. mängus. Finaal oli Magici ja Showtime Los Angeles Lakersi jaoks justkui teine kodu, sest nad tegid kogu tema ilusa karjääri jooksul üheksa reisi. Magici 12,3 abistav mängib play-offist kõigi aegade esimest kohta. Oma 14-aastase ameti jooksul valis ta kümme All-NBA valimist.

  1. Bill Russell

Hooaja MVP-d

Mängu taustal parim kaitsja viis Boston Celticsi 11 NBA meistrivõistluste nimekirja.

Bill Russell on põnev juhtum, kuna tema solvav statistika ei hüppa sulle otsa, kuid tema mõju ületas kaugelt. Russell suutis mängu kindlameelselt domineerida. Sellegipoolest pole tema karjääri keskmisi väärtusi nuusutada ja kui kogu karjääri jooksul arvestatakse / autasustatakse blokke ja finaali MVP-sid, oleks ta neist palju võitnud.

Russell on kõigi spordialade parim võitja. Tema 11 meistriliiga arvestus võib olla NBA mängu kindlaim rekord.

  1. Michael Jordan 

Karjääri mängude statistika: 33,4 PPG, 6,4 RPG, 5,7 APG

Aasta MVPd

Michael Jordan on laialt tuntud kui mängu suurim mängija - ja seda ka mõjuval põhjusel.

Mängu suurima punkti - nimelt NBA finaali - kohta läks Jordan suurepäraseks 6-eest-6, pühkides ka finaali MVP-d oma esinemistes.

Chicago Bullsi legend domineeris palli mõlemal küljel, kogudes 11 All-NBA valikut, üheksa All-Defensive First grupi valikut ja 10 punktilist tiitlit.

Michael Jordani GOAT-i staatuse toetuseks on palju tõendeid, kuid tema suurim saavutus võis tulla enne, kui ta NBA tiitli võitis. 1988. aastal võitis ta MVP, aasta kaitsemängija ja ka NBA skoori tiitli. Tema hullumeelne 88 hooaeg läks nii: 35 punkti laskmisel 53%, 5,5 lauapalli, 5,9 abistamist, 3,2 varastamist, 1,6 blokki.

Paradoksaalsel kombel on Michael Jordan parim. Praeguseks…