Kas sa armastad korvpalli? Võib-olla olete sageli kuulnud, kuidas Teie isa ütleb, et selle spordiga tegeledes kasvad pikemaks ja tugevamaks? Noh, teie isal võis lihtsalt olla õigus! Kuid lisaks sellele, et kasvate tugevamaks ja pikemaks, pakub see sport teile ka hulgaliselt muid tervisega seotud eeliseid!

Kas soovite rohkem teada saada? Jätkake selle postituse lugemist!

Korvpall - lühidalt

Korvpall on kogu maailmas väga armastatud spordiala. See on populaarne, kuna seda saab kohalikel väljakutel mängida võistlusspordi või juhusliku mänguna. See on ka suurepärane viis treenimiseks, kuna see hõlmab kogu keha kasutamist. See on kiire tempoga mäng, mis hõlmab palju jooksmist ja hüpet, see on fantastiline viis treenimiseks. Kui soovite mängu, mis aitab teil püsida vormis ja tervena, on korvpall ideaalne valik, kuna sellel on rohkem kui mõned tervisega seotud eelised.

1. Edendab südame-veresoonkonna tervist

Korvpall on teie südame tervisele väga hea! Lisaks aitab see suurendada vastupidavust, mis on oluline, kui soovite tagada oma südame tervise.

1. Põleb kaloreid

Kas soovite kaotada paar lisatud kilo? Korvpalli mängima! Iga kiire külgmine liigutus, jooksmine ja hüppamine, annab teile aeroobse treeningu, mis omakorda aitab teil põletada palju kaloreid. Iga korvpalli tunni kohta võib 75 kg kaaluv inimene arvata, et põletab umbes 600 kalorit, samas kui inimene, kes kaalub 113 kg, võib oodata umbes 900 kalori põletamist.

1. Ehitab luude tugevust

Vinge spordiala füüsilised vajadused aitavad parandada ja tugevdada luude tugevust. Mis tahes füüsiline tegevus, mis hõlmab kaalu kandmist, võimaldab moodustada uue luukoe, mis omakorda muudab luud tugevamaks. Korvpalliga muutuvad nii inimese keha lihased kui ka luud tugevamaks, kuna see on füüsiline tegevus, mis hõlmab lihaste luu vastu tõmbamist ja surumist.

1. Elavdab immuunsüsteemi

Kui mängite korvpalli või mõnda muud spordiala, aitab see stressi vähendada. Kui ärevus on vähenenud, on teil töö lõpetamiseks rohkem tähelepanu ja energiat. Lisaks muudab see teid sotsiaalsemaks, mis omakorda aitab depressiooni ära hoida. Kui stressi maandatakse, saab hoogu ka Teie immuunsussüsteem.

1. Pakub jõutreeningut

Korvpalli mängides saate suurepärase kogu keha treenimise. See aitab kaasa lihaste kasvule.

korvpall

1. Edendab vaimset arengut

Korvpall võib olla kiire tempoga mäng, mis vajab palju füüsilisi oskusi, kuid see on ka mõistuste mäng, mille puhul peate mõtlema oma jalgadele. Vaja on palju tähelepanu, et saaksite platsil toimuvat õigesti ja kiiresti töödelda ning teha palliga tõhusaid järeldusi. See nõuab ka enda koolitamist, et saaksite pidevalt jälgida oma konkurente ja meeskonnakaaslasi ning teha kiireid otsuseid vastavalt nende tegevusele.

1. Arendab paremat koordineerimist ja motoorseid oskusi

Korvpall nõuab lisaks kogu keha koordinatsioonile ka suurepärast käe-silma koordinatsiooni. Kui mängite seda spordiala, annab see teile koolituse nende võimete arendamiseks. Palli suunamine annab Teile koolituse käe-silma koordinatsiooniks, samas kui vahele jäänud löökide tagasipööramine annab Teile koolituse kogu keha koordinatsiooni arendamiseks.

8. Nagu muude spordialade puhul, on ka korvpalli mängides reegleid, mida tuleb järgida. Neid reegleid rikkudes võib lisaks Teie enda meeskonnale karistada ka Teid. See aitab Teil arendada enesedistsipliini, mis on oluline, kuna see julgustab Teid olema samal ajal agressiivsem ja ausam. Lisaks hoiab see Teie meelt keskendununa ja erksana.

1. Parandab teadlikkust ruumi ja keha kohta

Korvpall on mäng, mis vajab ruumilisi teadmisi. Selle täiusliku löögi loomiseks või kaitsetõhusaks mängimiseks peate teadma, kus olete asunud. Kui Teil on ruumi ja keha teadlikkus, saate täpselt teada, kus soovite viibida, kui Teie meeskonnakaaslane või vastane teeb lasku või liigutab palli. Kui Teie ruumiline arusaamine paraneb, aitab see Teid ka tasakaalus hoida.

1. Suurendab enesekindlust

Üks korvpallimängu parimaid eeliseid on see, et see tõstab enesekindlust. Fantastiline mängija ja suurepärase meeskonna liige võib teha imet, et parandada oma enesehinnangut ja võimaldada Teil enesekindlust juurde saada. Kui suurendatakse Teie enesekindlust, paraneb ka usk oma võimetesse. Veendumus lubab Teil elu parema hoiakuga silmitsi seista ja sellel on positiivne mõju igale Teie elule.

korvpall lapsed

Korvpalliga seotud tempokas tegevus teeb sellest maailma ühe põnevaima mängu, mida mängida ja jälgida. See, et see pakub arvukalt eeliseid, on suur boonus. Pole ime, et USA president on oma füüsilises ja emotsionaalses vormis hoidmiseks teinud osa oma rutiinsest treeningkavast. See on imeline matš nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kui soovite mängida sporti, mis pakub teile mitmeid eeliseid, nii füüsiliselt kui ka vaimselt, on see just Teie jaoks.

Näpunäited

Enne mänguplatsile jõudmist soojendage ja sirutage liigeseid ja lihaseid alati. Kindlasti esimese asjana peale mängu venitage oma lihaseid ja liigeseid uuesti.

Korvpall on füüsiliselt nõudlik mäng. On vaja tabida palju vedelikke, et saaksite oma keha regulaarsete perioodide järel rehüdreerida.

Füüsiliste nõuete tõttu on oluline hoida ennast paindlikuna ja võimsana.

Tänu korvpalli paljudele eelistele on see parim põhjus, miks soetada korvpall ja alustada palli loopimist korvi. Seda saab läbi viia üksi või koos sõpradega - hoolimata sellest, mida valite, saate fantastilise treeningu. Muutes selle mängu osaks Teie treening harjumusest, tagate, et hoiate end füüsiliselt ja vaimselt heas vormis ja aktiivsena aastakümneid.

Kuidas on see informatiivne artikkel teid aidanud? Kommenteerige all olevas kastis.