Korvpallimäng on tõeliselt imeline spordiala. Mängu põhiolemus puudutab iga inimest, kes on kunagi korvpalli mänginud.

Tegelikud võistlused on iseenesest sageli põnevad ja juhuslikule fännile äärmiselt põnevad, kuid spordi meelelahutus ei alga ega lõpe pelgalt mänguga. Korvpalli kaebus ulatub filmi areenile ja on hõbedane ekraanil silma paistnud.

Kas olete kunagi olnud laps, kes tulistas kõva katteid, teeskles oma lemmik mängijat ja käivitas aja möödudes mängu võidulahingu? Sama tüüpi võlu ja rõõmu näidatakse ka parimates korvpalli filmides.

Siin on kümme parimat korvpalli filmi ...

* Austatud mainimine: 6. Mees

10. Celtic Pride

Seda filmi võivad hinnata kõik keskealised bostonlased, kellel on roheline ja valge värv läbi nende veenide.

See alahinnatud koomiline pärl parodeerib tõhusalt alatu armastust, mis Bostoni linnal nende Celtikute vastu on. Pole midagi, mida fännid oma lipu meeskonna heaks ei tee.

Ja seda mõistet kujutavad kaks kõva fänni Mike O'Hara ja Jimmy Flaherty (mängivad vastavalt Daniel Stern ja Dan Aykroyd).

Utah Jazz mängib finaalis oma armastatud Celticsit ja Utahit juhib nende parim mängija Louis Scott (näitleja Damon Wayans).

Scott tapab Celticsit oma mänguga absoluutselt ja selle tagajärjel muutuvad kaks kõva fänni meeleheitlikuks.

Scotti sähviv etendus põhjustab staarmängija röövimise nii O'Hara kui ka Flaherty poolt mõttega, et nad peavad teda kinni kuni finaalide lõppemiseni.

Vähetuntud fakt on see, et selle on kirjutanud kuulus režissöör / kirjanik Judd Apatow.

9. Blue Chips

“Blue Chips” teeb meisterlikku tööd kõrgkooli korvpalli pahede ja inetuse kujutamisel.

Lugu kirjeldab treener Pete Belli (portreteeris Nick Nolte), mängu vana kooli õpetajat, kes vihkab kulisside taga toimuvat ebaseaduslikku "korduvat tegevust". Selle tulemusel juhtis ta uskumatult puhast programmi ja hoiatas kõik võimendid oma mängijatest eemale.

Kuna tema kunagine mainekas programm langes rasketel aegadel, viis tema isikliku puutumatuse ja iga hinna eest võidu peibutamise sisemine võitlus ära.

Lõpuks seati tema isiklikud veendumused ohtu ja Bell loobus "programmi sõpradest". Sisuliselt sai temast üks asi, mida ta kõige enam vihkas, truudusetu ja petlik treener, kes andis kiusatustele järele ja eemaldus omaenda moraalist.

See on minu arvates väga alahinnatud film ja illustreerib täpselt mõju, mis võib avaldada mõju kolledži kergejõustiku programmile.

NBA endised staarid Penny Hardaway ja Shaquille O'Neal käitusid filmis kahe treener Belli mängijana.

8. Love and Basketball

“Armastus ja korvpall” näitavad sügavat sidet, mis kahel inimesel on üksteisega ja mänguga, mida nad armastavad.

Nii Quincy "Q" McCall (Omar Epps) kui ka Monica Wright (Sanaa Lathan) said USC-le stipendiume korvpalli mängimiseks, kuid mõlemad on erinevates olukordades.

"Q" on NBA endise mängija poeg ja värvatud paljuski. Monica lisandus hiljuti USC värbamis klassi ja oli alahinnatud mängija, kes pidi kraapima ja oma teed kolledži tasemele võtma.

Mõlemad astusid pärast ülikooli lõppu eraldi teed, kuid lõpuks lõpetasid nad uuesti ühenduse loomise ja see kulmineerus mõlemale õnneliku lõpuga.

Film teeb tõesti toreda töö, avaldades survet, millega kolledži korvpallur võib kokku puutuda, hoolimata sellest, kas tegemist on "parima koeraga" või sellega, kas tegemist on pingil oleva mängijaga, kes otsib võimalust märk teha.

7. White Men Can't Jump

Valged mehed ei saa hüpata on naljakas film, milles on ühendatud ebatõenäoline pallijate paar, mis pahaaimamatuid ohvreid "sagistavad".

Nii Billy Hoyle (Woody Harrelson) kui ka Sidney Deane (Wesley Snipes) moodustavad tandemi ja võidavad tõhusalt palju sularaha pick-up mängudes kogu Los Angeleses.

Pidev nali on see, et kõik korvpallis Hoyle silmitsi seisvad konkurendid eeldavad, et ta on nahavärvi tõttu kohutav.

Mida nad ei tea, on see, et ta oli endine kolledži korvpallur. Deane mõistab oma korvpalli oskust ja nende moodustatud partnerlus saab L.A tänavatel väga edukaks.

See rohkem kui miski keskendub korvpallil põhineva sõpruse ümber, mis on sündinud kahe erineva taustaga inimese vahel, kes üritavad elatist teenida.

Selle filmi huumor on tõesti suurepärane ja sellega on kaasas nii Harrelsoni kui ka Snipese näidatud hea korvpall.

6. Coach Carter

Tõde, kui olete varem koos oma sõprade seltskonnaga korvpalli korvpalli mänginud, mitu korda olete ise oma mängu üles seadnud ja oma karjumise peale karistanud "Delilah, Delilah"?

“Coach Carter” on kütkestav film, mis esindab alateadlase mantrat, kes tõuseb kõigi raskuste korral isiklike raskuste keskel ja kogukonnas eksisteerivate raskuste vastu.

Samuel L. Jackson kujutab treenerit, kes ei keskendu ainult korvpallile, vaid kavatseb edastada elutunde ja rõhutab akadeemikuid, distsipliini ja moraali.

Tema meeskond Richmondi linnast lööb kokku ja blokeerib kõik rasked takistused, mis kõiki meeskonna liikmeid vaevavad, ning saab selle tulemusel edu.

Treener Carter tegeleb tõesti teie südamega ja see on kindlasti üks parimaid filme, mis hõlmab keskkooli sporti.

5. Space Jam

Kolm sõna selle kinemaatilise pärli kirjeldamiseks? Ajatu klassika.

Tõsiselt, ma olen 22-aastane ja armastan seda filmi endiselt. Mul on see DVD-l ja vaatasin seda vähem kui nädal tagasi.

Kombineerides maailma parimat korvpallurit Looney Tunes’iga? See on absoluutne slam dunk (no pun mõeldud).

Kõige tõsisemalt öeldes on see film iga lapse vaatamiseks absoluutne rõõm. Mul oli privileeg olla laps, kui Space Jam välja tuli, ja ma armastasin selles kõike.

Ainulaadne koomiksite ja mitmete NBA mängijate (teiste seas Michael Jordan, Muggsy Bogues, Shawn Bradley, Charles Barkley, Patrick Ewing ja Larry Johnson) kombinatsioon töötas tõesti hästi.

Ka heliriba on täiesti vinge!

Kuidas sa seda laulu kuuled ja ei mõtle selle filmi peale …

4. Above the Rim

Velje kohal on film, mille keskmes on Kyle-Lee - paljutõotav korvpallur, kes kasvab üles New Yorgi kesklinnas.

Noore mängijana, kellel on liinil stipendium Georgetownile, tegeleb ta tohutu survega nii positiivsete kui ka negatiivsete mõjutustega kõikjal tema ümber.

Endine NBA mängija Duane Martin mängib peaosa ja teeb suurepärast tööd. Tema tegelaskuju ühendab süda ja sihikindlus ummistunud psüühika pideva võitlusega.

Pildistatud eranditult Harlemi tänavatel, see on selle loo jaoks ideaalne taust. Lugu ise on suure põhjalikkusega ja sisaldab suurepäraseid etendusi Martin, Leon ja Tupac Shakur.

Filmi üldine toores energia on üsna kütkestav ja heliriba aitab ainult jutu autentsust kinnitada.

3. Hoop Dreams

See imekaunis dokumentaalfilmi kroonika elab kahe kesklinna teismelisena Chicago lõuna küljest. Nii Arthur Agee kui ka William Gates omavad unistust teha seda korvpallis professionaalselt, ükskõik mida.

On olemas dihhotoomia, mille puhul üks mängijatest läheb rikaste erakooli (Gates). Teine mängija (Agee) ei suutnud rahaliselt samas erakoolis viibida, nii et ta õpib vajadusel oma kohalikku keskkooli.

Iga mängija käsitles korvpallimängus suurte aja õnnestumistena (halvad hinded, narkomaanide vanemad, perekonna surmajuhtumid, rasked vigastused) suuri takistusi.

See film isikupärastab ilusti ühiskonna karmi alust ning kujutab linnaklassi ja korvpalli olulisust neis kesklinna kogukondades.

Minu arvamus on pisut erapoolik, kuid minu jaoks on see üks parimaid dokumentaalfilme, mida ma kunagi näinud olen.

See lööb tõeliselt meelde siselinna raevukust, millele lisandub nende kahe mängija soov ja süda, kes soovivad korvpallimängu kaudu oma rasketest olukordadest välja tulla.

2. Hoosiers

Kui keegi mõtleb korvpalli osas tsivilisatsiooni hällile, tuleb tavaliselt Midwest meelde. Täpsemalt Indiana osariik.

Uhkus, mida Indiana osariik korvpalli osas eksponeerib, on üsna suur. Põhimõtteliselt korrektne korvpall, mis põhineb väljastpoolt tulistamisel ja mängudel, on paljude korvpalli rikaste keskkoolide mängu nimi.

“Hoosiers” - üks parimaid spordifilme, mis eales tehtud - tähistab kõike eelnevat.

See lugu elavdab alakoerte korvpallimeeskonda, kes kasutab ära ühtsust, rasket tööd ja väikese maaelu linna tuge, et saada endale võit riigi meistrivõistluste mängus meeskonna vastu, mida hinnati palju kõrgemalt. See on keskkooli korvpalli versioon Taavidist versus Goliath.

See on üsna meeliülendav, inspireeriv ja igal spordifännil peab olema oma filmikogu.

1. He Got Game

“He Got Game” on võib-olla kõige orgaanilisem korvpalli film, mis eales tehtud. Vahel oli mul tunne, et vaatan dokumentaalfilmi ja see annab tõesti suurepärase sügavuse ja ekraanil jäljendatud looduslikkuse.

Lugu keskendub kõrgelt hinnatud keskkooli korvpalli tudengitele Jesus Shuttlesworthile (Allen) ja tema isale Jake'ile (Washington), vangistatud mehele, kellele on antud nädal aega veenda oma võõrast poega osalema osariigi kuberneri alma materil lühendatud vanglakaristus.

Jeesuse armastus korvpalli vastu oli suuresti tingitud ka Jake'ist, kes oli endine mängija.

Emotsiooni Kihid jooksid selles filmis ohjeldamatult ja see, et Allenil pole enne seda etendust varasemat näitlemiskogemust, on üllatav. Ta oli filmis uskumatult hea, nagu ka Washington.

Lõppkokkuvõttes mängivad nad mängu üks-ühele, et otsustada nii isa kui ka poja tuleviku saatus. Huvitaval kombel oli kaadrilõik tegelikult kahest mängimas tõsist mängu. Seda ei dokumenteeritud üldse (see tähendab, et Denzel oskab natuke palli lüüa).

Selle filmi kinematograafia oli fantastiline ja maastik (filmitud eranditult Brooklynis ja Coney saarel) andis filmile täiendava iluelemendi.NBA hõlmab rikkalikku ajalugu, ulatudes ligi 68 aastakümneni ja täis kaunistatud organisatsioone ja mängijaid. Selle aja jooksul oleme näinud, et meie õiglane osa suurest hulgast tuleb ja läheb, kuid kas mängu taustal olevad mängijad paistavad teistest kõrgemal? Selle kindlaksmääramiseks uurime erinevaid kriteeriume, sealhulgas statistikat, meeskonna edukust ja individuaalseid tunnustusi.

Vaatame NBA ajaloo kümmet suurimat mängijat ja avastame välja.

 1. Hakeem Olajuwon  

Karjääri mängude statistika: 25,9 PPG, 11,2 RPG, 3,3 BPG

Accolades: kaks NBA tiitlit, kaks finaali MVP-d, 1 reg. Hooaja MVP

Hakeem Olajuwoni domineerimine sisemuses oli ilu asi, mida peetakse matši ajaloos kõige osavamaks suurmeheks. Ta kohtles paljusid eestkostjaid oma allkirjaga "Fantasy Shake". Olajuwoni mäng on sedavõrd tuntud, et superstaarid nagu Kobe Bryant, LeBron James ja Dwight Howard on ilmunud, et suurendaksid tema hoolitsuse ajal mängu.

Rikkumisega pealegi oli Olajuwon mängu parimate kaitsjate hulgas, mida osaliselt kinnitas ka tema 3,3 bloki mängu kohta.

"Unistus" viis pisut andeka Houston Rocketsi grupi NBA meistrivõistlustele, saades kaks finaali MVP-d ja ühe tava hooaja MVP-i.

 1. Shaquille O'Neal 

Accolades: 4 NBA nime, 3 finaali MVP, 1 reg. Hooaja MVP

Shaquille O'Neal oli oma põlvkonna domineerivam mängija - võimalik, et kogu aeg. See oli ebaõiglane piir, kuidas ta kaitsjaid jõhkra jõuga brutaliseeris.

Shaq viis 2000. aasta alguses Los Angeles Lakersi kolmele järjestikusele NBA meistrivõistlusele, võites protsessist kolm finaali MVP-d. 2000. aasta tava hooaja MVP võitja valiti oma elatus võimaluste hulgast 14 All-NBA meeskonda.

 

 1. Tim Duncan

Accolades: 4 NBA nime, 3 finaali MVP, 2 reg. Aasta MVPd

Järjepidevuse mudel on Tim Duncan. Vaadake tema andmeid läbi aastate ja te ei leia palju variatsioone.

"Suur alus" suunas San Antonio Spursi neljale NBA meistrivõistlusele, teel 3 finaali MVP-le. Tema ideaalne finaali album pimendati eelmisel hooajal seitsme mängulises kaotusseisus Miami Heatile, kuid neli viiest pole liiga halb. Duncan valiti 14 All-NBA ja All-Defensive meeskonna koosseisu ning tundub, et tanki oleks natuke jäänud.

 

 1. Wilt Chamberlain

Accolades: 2 NBA tiitlit, 1 finaali MVP, 4 reg. Hooaja MVP-d

Wilt Chamberlain on põhjus, miks ma ütlesin, et Shaq oli "võib-olla" kõigi aegade domineerivam mängija. Chamberlaini domineerimist tunnustatakse laialdaselt ja aja möödudes tundub ta üha enam müütilise tegelasena. Regulaar Hooajal 1961-62 viskas ta keskmiselt 50,4 punkti ja 25,7 lauapalli. Lihtsalt ebareaalne.

Kui Wilt oleks lõpp hooajal rohkem saavutanud, oleks ta lähemal punktile 1. Tundub hullumeelne, et oodata on rohkem mängijalt, kes oli keskmiselt 22 ja 25, kuid just nii juhtub siis, kui olete kõige domineerivam.

 1. LeBron James

 Karjääri mängude statistika: 28,1 PPG, 8,6 RPG, 6,7 APG

Accolades: 2 NBA nime, kaks finaali MVP, 4 reg. Hooaja MVP-d

LeBron James astus Celticsisse pommitatud mõtlematute ootustega. Ootused, millega ta kindlasti hakkama ei saanud, eks?

Vale. Miami Heat'i kuulsusest on saanud kaks korda selja tagant meistrivõistluste ahv ja ta jälitab praegu ajalugu. Tema NBA karjääri kõigest 10 hooaega on ta juba üks kõigi aegade mängu suurimaid mängijaid. Statistika ja MVP arvestus räägivad iseenda eest. "King James" on muutunud fantastiliseks kahesuunaliseks osalejaks, keda kutsutakse 9 All-NBA ja 5 All-Defensive meeskonda.

Järgmine nimekirjas olev mängija ei peaks liiga mugavaks minema, sest LeBron võiks juba järgmise aasta lõpuks nimekirja järk-järgult hiilida.

 1. Larry lind 

Accolades: 3 NBA tiitlit, kaks finaali MVP, 3 reg. Aasta MVPd

Derrick Rose andis hiljuti kohtumises Rappler Spordiga Larry Birdile mõnevõrra sobiliku hinnangu. Bird polnud kunagi väljakul kõige sportlikum mängija, kuid ta domineeris alati. Ükskõik, mis tal kergejõustikus puudus, kompenseeris ta oma korvpalli IQ, fantastiliste oskuste - sealhulgas selle surmava hüppelaua - ja ägeda konkurentsivõime.

Bird viis Bostoni Celticsi kolmele NBA meistrivõistlusele, koostades teel kolm tavahooaja MVP-d ja 2 finaali MVP-d. "Larry Legend" on tema 13-aastase karjääri jooksul valitud 10 All-NBA ja kolme All-Defence meeskonda.

 1. Kareem Abdul-Jabbar

Accolades: 6 NBA tiitlit, kaks finaali MVP-d, 6 reg. Aasta MVPd

Enne Duncanit oli järjepidevuse mõttes Kareem Abdul-Jabbar. Tema võime hoida selliseid keskmisi 20 hooaega võistledes on üksnes tema suurepärasuse proovilepanek.

Siin on ära toodud Kareemi suurimad võidukäigud: kõigi aegade edetabelikoht NBA ajaloos, regulaarseima hooaja MVP auhinnad (kuus), 15 All-NBA kollektsiooni, 11 All-Defense kollektsiooni, 19 All-Star-i esinemised.

 1. Magic Johnson  

Karjääri mängude statistika: 19,5 PPG, 7,7 RPG, 12,3 APG

Accolades: 5 NBA tiitlit, 3 finaali MVP-d, 3 reg. Aasta MVPd

Magic Johnson alustas oma karjääri suurepäraselt ega naase enam kunagi. Ta võitis noormängijana finaali MVP, kui ta alustas suurepäraselt vigastatud Kareem Abdul-Jabbari asemel keskpunkti 1980. aasta NBA finaali 6. mängus. Finaal oli Magici ja Showtime Los Angeles Lakersi jaoks justkui teine kodu, sest nad tegid kogu tema ilusa karjääri jooksul üheksa reisi. Magici 12,3 abistav mängib play-offist kõigi aegade esimest kohta. Oma 14-aastase ameti jooksul valis ta kümme All-NBA valimist.

 1. Bill Russell

Hooaja MVP-d

Mängu taustal parim kaitsja viis Boston Celticsi 11 NBA meistrivõistluste nimekirja.

Bill Russell on põnev juhtum, kuna tema solvav statistika ei hüppa sulle otsa, kuid tema mõju ületas kaugelt. Russell suutis mängu kindlameelselt domineerida. Sellegipoolest pole tema karjääri keskmisi väärtusi nuusutada ja kui kogu karjääri jooksul arvestatakse / autasustatakse blokke ja finaali MVP-sid, oleks ta neist palju võitnud.

Russell on kõigi spordialade parim võitja. Tema 11 meistriliiga arvestus võib olla NBA mängu kindlaim rekord.

 1. Michael Jordan 

Karjääri mängude statistika: 33,4 PPG, 6,4 RPG, 5,7 APG

Aasta MVPd

Michael Jordan on laialt tuntud kui mängu suurim mängija - ja seda ka mõjuval põhjusel.

Mängu suurima punkti - nimelt NBA finaali - kohta läks Jordan suurepäraseks 6-eest-6, pühkides ka finaali MVP-d oma esinemistes.

Chicago Bullsi legend domineeris palli mõlemal küljel, kogudes 11 All-NBA valikut, üheksa All-Defensive First grupi valikut ja 10 punktilist tiitlit.

Michael Jordani GOAT-i staatuse toetuseks on palju tõendeid, kuid tema suurim saavutus võis tulla enne, kui ta NBA tiitli võitis. 1988. aastal võitis ta MVP, aasta kaitsemängija ja ka NBA skoori tiitli. Tema hullumeelne 88 hooaeg läks nii: 35 punkti laskmisel 53%, 5,5 lauapalli, 5,9 abistamist, 3,2 varastamist, 1,6 blokki.

Paradoksaalsel kombel on Michael Jordan parim. Praeguseks…
Korvpalli reeglid, õnneks, on ikka pigem otsekohesed.

Kuid kui juhendate nooremaid mängijaid, siis ununevad need reeglid mängu alustamisel.

Kolme sekundi pikkune põhimõte (millest räägime hiljem käesolevas artiklis) on vaid üks paljudest suurepärastest näidetest.

Kuid enne, kui suudate reegleid oma meeskonnale juhendada, peate neid ise teadma.

Nii et lugege, sest selle juhendi lõpus olete kursis kõigi korvpalli reeglitega, et saaksite oma mängijaid juhendada ja lasta neil hooaja jooksul kasvada!

Reeglid

 • Korvpall on meeskonnamäng.
 • Mängu mängitakse ristkülikukujulise põrandaga, mida nimetatakse platsiks, ja mõlemas otsas on korv.
 • Plats jaguneb kaheks pooleks.
 • Kui ründav meeskond paneb palli mängu keskvälja joont toetades, on tal kümme sekundit aega, et saada pall üle keskväljaku joone 
 • Kui seda ei tehta, saab kaitse palli.
 • Kui ründav meeskond saab palli üle keskväljaku rivistuse, ei saa enam palli valdus olla keskvälja joone taga olevas piirkonnas.
 • Kui see juhtub, antakse kaitsele pall.
 • Pall suunatakse väljakule korvi poole kas möödaminnes või mööda libistades. Rühma, kus on pall, nimetatakse ründeks. Pallivaba meeskonda nimetatakse kaitseks.
 • Kaitse üritab palli libistada, viskeid lüüa, viskeid suunata ja hoiduda tagasilöökidest.

Punktid

 • Kui grupp saab palli korvi, koguvad nad lihtsalt kaks punkti ja pall läheb teise meeskonda.
 • Kui korv või väljaku sihtmärk on tehtud kolmepunktilisest kaarest, on see korv väärt 3 punkti. Vabavisked on ühe punkti väärt.
 • Vabaviskeid antakse võistkonnale vastavalt formaadile, mis koosneb poolajal sooritatud vea suuruse ja / või sooritatud vea tüübist.
 • Viske ebaõnnestumise korral antakse viskajale alati kaks või kolm vabaviset, sõltuvalt sellest, kus ta oli viske ajal olnud. Kui ta oleks olnud üle kolmepunktijoone, saab ta siis kolm lasku.
 • Muud tüüpi vead ei anna vabaviskeid enne, kui kindel arv on poole jooksul kogunenud (nn grupi vead).
 • Kui see arv on saavutatud, antakse mängijale, kes oli petta saanud, võimalus '1 ja 1'. Kui ta saab oma esimese vabaviske,saab ta proovida korra.

 

Mängukell

 • Iga mäng on jagatud osadeks ja kõigil tasemetel on kaks osa.
 • Ülikoolis on iga pool kakskümmend viis minutit.
 • Keskkoolis ja alla selle jagunevad pooled kaheksaks (ja vahel ka kuueks) minutiks. Plusside osas on veerandid olnud kaksteist minutit.
 • Poolte vahel on mitu minutit vahet. Kvartalite vahelised lüngad on suhteliselt lühikesed.
 • Kui skoor on reguleerimise lõpus seotud, siis tehakse erineva pikkusega ületunde, kuni võitja selgub.
 • Samuti on igale meeskonnale määratud korv või eesmärk varjestuseks.
 • See tähendab, et teine korv on nende punktikorv.
 • Poolajaks vahetavad meeskonnad platsi pooli.
 • Kohtunik viskab palli kahe vahele. Mängija, kes saab palli kätte, trügib meeskonna kaaslaseks. Seda nimetatakse tip-offiks.

 

Vead ja rikkumised

Lisaks palli varastamisele vastasmängijalt on ka teisi võimalusi, kuidas meeskond palli leida.

1 selline viis on siis, kui teine võistkond paneb vea või rikkumise.

 

VEAD

Isiklikud vead: Isiklikud vead hõlmavad igasugust ebaseaduslikku füüsilist kontakti.

Lööb

Lükkamine

Libisemine

Hoidmine

Ebaseaduslik valimine / ekraan - kui ründav mängija vahetub. Kui ründav mängija lööb välja jäseme ja loob kaitsjaga füüsilise kontakti, et kaitsja marsruut blokeerida.

Isiklikud karistused: Kui mängija laseb endaga rabeleda, siis saab ta kaks vabaviset, kui tema löök ei lähe sisse, vaid ainult ühe vabaviske, kui tema löök liigub sisse.

Kolm vabaviset antakse juhul, kui mängija on kolmepunktiliseks laskmise ajal petta saanud ja kui ta laseb oma viskest mööda. Kui mängija on kolmepunktiviske laskmise ajal petta saanud ja jätab selle igal juhul ära, antakse talle vabaviske. Seega võis ta draama kohta koguda neli punkti.

 

Sissetulekud. Kui visata ei lasta, antakse pall meeskonnale, kellele viga tehti. Nad saavad palli lähimast küljest või kükitavad piiridest välja ja neil on ka 5 sekundit palli platsile suunamiseks.

Kui vea pannud meeskonnal on paar viga, siis antakse mängijale, kes viga sai, üks vabaviske. Kui ta teeb oma esimese löögi, siis saab ta veel ühe vabaviske.

Lükkamine. Ründav viga, mis on toime pandud, kui mängija lükkab või jookseb üle pesapalluri. Pall antakse meeskonnale, kellele viga tehti.

Blokeerimine. Blokeerimine on ebaseaduslik isiklik kontakt, mille on põhjustanud kaitsja positsiooni õigeaegne kindlaks määramine, et takistada vastase korvi ajamist.

Mitte tahtlik viga. See hõlmab löömist, togimist ja virutamist. Sellise vea tulemuseks on vabavisked ning lisaks sellele, et pärast vabaviskeid jääb pall palli valdusse.

Tahtlik viga. Kui osaleja loob füüsilise kontakti mõne teise osalejaga ilma mõistliku katseta palli varastada.

 

Tehniline viga. Osaleja või treener võib seda tüüpi viga teha. See ei hõlma mängija kontakti ega palli, vaid puudutab pigem selle mängu "režiime". Vigane keel, roppused, roppused žestid ja vaidlemine võiksid olla tehnilise tõrke all, nagu ka tehniline teave tulemustabeli valesti täitmise või soojenduse ajal hämara kohta.

RIKKUMISED

Jalutamine. Pöördjala ülekandmine niipea, kui palli suunamine on lõpetatud, on jalutamine.

Kandmine / palmitamine. Kui mängija viskab palli käega palli küljele või vahel isegi alla.

Hoitud pall. Mõnikord saavad paar vastasmängijat samal ajal palli oma valdusse. Pikaajalise ja / või kuritahtliku kiskumise vältimiseks peatab kohtunik toimingu ja annab palli rotatsiooni korras ka ühele või teisele meeskonnale.

korvivaht. Kui kaitsemängija segab lasku alati, kui see on teel korvi poole, isegi siis, kui see on teel korvi poole pärast tahvli puudutamist või kui ta on silindris üle velje, on see värava löömine ja lask loeb. Kui ründaja on toime pannud, on see rikkumine ja pall antakse vastasvõistkonnale viske saamiseks.

Taustakoja rikkumine. Kui kuritegu on palli meelitanud üle väljaku keskjoone, on neil võimatu omandi ajal joone kaudu tagasi pöörduda. Kui nad seda teevad, antakse pall teisele meeskonnale sissetulekute edastamiseks.

Ajalised piirangud. Kui ta seda ei tee, antakse pall teisele meeskonnale. Muud ajalised piirangud hõlmavad reeglit, mille kohaselt mängija ei tohi hoolika valvamise ajal palli omada vähemalt viis minutit, ning teatavates olukordades ja kogustes ka piirangud laskmisele, mis nõuavad meeskonnalt antud aja jooksul lasku.

 

Mängija positsioonid

Keskus. Keskused on tavaliselt teie suurimad mängijad. Üldiselt on need paigutatud korvi lähedale.

Ründav - keskuse eesmärk on pääseda möödasõidule ja võtta. Nad vastutavad ka kaitsjate blokeerimise eest, mida nimetatakse sõelumiseks või valimiseks, et avada erinevad mängijad eesmärgi saamiseks korvi sõitmiseks.

Kaitsev - Kaitsmisel on keskuse peamine kohustus hoida vastaseid laskmise eest, blokeerides visked ja võtmealal liikumine. Samuti oodatakse, et nad leiaksid palju tagasilööke, kuna need on kõrgemad.

Edasi. Teie järgmine kõrgeim mängija on tõenäoliselt teie edasipääs. Ehkki vöö all mängimiseks võidakse kutsuda ründajaid, võidakse neil paluda tegutseda ka tiibade ja nurga alt.

Ründav - ründajad vastutavad selle eest, et saavad vaba läbipääsu, teevad välislööke, lükkavad sihikule ja löövad tagasi.

Kaitsev - kohustuste hulka kuulub sihtmärgiks sõitmise ja tagasilöögi ärahoidmine.

Kaitsja. Need on potentsiaalselt teie kõige lühemad mängijad ja nad peaksid olema tõeliselt head kiireks sõitmiseks, kohtusaaliga näitamiseks ja möödasõiduks.

Ründav - kaitsja peamised kohustused on palli suunamine, edasi andmine ja ründavate mängude seadmine. Samuti peab neil olema võimalus korvi lükata ja perimeetrist visata.

Kaitsev - kaitsmisel vastutab kilp käikude varastamise, laskude vaidlustamise, kõva juurde ajamise ärahoidmise ja väljalöömise eest.

Kust peaksid uued treenerid alustama?

Nüüd, kui olete aru saanud põhialustest, oleks kõige säästlikum strateegia, mida siin järgida, aidata mängijatel neid oskusi struktureeritud harjutuste ja tavade abil üles ehitada.


Aasta oli 1891 ja kuna jutustus läheb edasi, on Naismithil palutud mõelda sisevõistlusele, kus oleks vähem õnnetusi kui traditsioonilises Ameerika gridironi jalgpallis. Ta lõi mängu 9-vastu-9, mis hõlmas palli laskmist virsikukorvi.

Nende kõige esimeste põhimõtete kohaselt määrati üks eesmärk korvi jaoks, mis tehti. Esimeses mängus võis viimane tulemus olla 1-0

Korvpalli sport tõusis väga kiiresti, õppejõudude meeskonnad moodustasid selle matši leiutise esimese kümnendi jooksul meistrivõistlused. Naismithist saaks lõpuks matši kolledžitreener, kes ühendaks 1898. aastal Kansase ülikooli. Ta koguks võitude / kaotuste nimekirja 55–60.

Kuidas korvpall suutis maailma tormi panna

Korvpall viidi ülejäänud maailma sisse USA armee ja YMCA katsete tõttu. 1893. aastal korraldati esimene ülemaailmne korvpallimäng.

Aastal 1895 oli kooskõlastatud varaseim salvestunud pesapallimäng, milles osales kaks kolledži meeskonda. Minnesota ülikooli A&M läks Hamline'i ülikoolist alla põhimõttel 9-on-9, võites matši 9-3.

Esimesest professionaalsest korvpallimeeskonnast võttis osa kuus võistkonda, kuid liiga oli laiali läinud 1904. aastal. Esimese maailmasõja vahel korraldati vähe meistrivõistlusi ja paar rühma mängisid väljakutsujate vastu raha. Siia kuulub ka esimene Celticsi korvpallimeeskond.

 1. aastaks olid tähtsamad koolid välja pannud jalgpallirühma. Juba 1905. aastal lasti korvpallile ametlikud kollegiaalsed põhimõtted ja 1909. aastal võis NCAA mängu lõplikult eeldada. Kõige esimene NCAA DI turniir võis toimuda 1939. aastal.

Korvpalli esimestel aastakümnetel oli see ronimine kui mäng, kuid sellel polnud tõelist globaalset organisatsiooni. See nõudis korvpallifännidelt paar petitsiooni, et neil oleks korvpall, mis sisaldaks olümpiamängude meeleavaldusspordina 1904. aastal.

FIBA töö ülemaailmses mängus aitab muuta korvpall 1936. aastal olümpia spordiks, mille võitis USA rahvusmeeskond.

Naismith elas piisavalt kaua, et näha tema väljamõeldud mängu tunnustatud olümpia spordiks.

Korvpalli esimesed reeglid

Ainult kuu aega hiljem korvpalli kavandades trükkis Naismith põhimõtted mängu. Mäng on äärmiselt erinev sellest, mida praegu mängitakse. Isegi metallist kõvadele, võrkudele ja taga laudadele ei kuulunud selle mängu reeglid enne 1906. aastat. Spordi mängimiseks kasutati mitukümmend aastat jalgpalli palli.

Mängijatel lubati paari käega palli suvalises suunas visata. Palli saab lööma ka ükskõik millisel viisil. Mängijad ei saanud palli jõuga joosta, et visata see kohale, kuhu nad selle hõivasid. Naismith lõi võimaluse, et keegi peaks seisma jääma, kui nad olid täie hooga jooksnud ja palli püüdnud.

Siin on lisapõhimõtted, mille Naismith koos oma mänguga lisas.

Korvpalli tuli hoida peopesade all, ilma et keha või käed seda hoiaksid.

Kui nad seda tegid, võib seda pidada ebaõnnestumiseks. 2 viga lükkaks osaleja diskvalifitseerima, kuni järgmine korv on loodud ilma asenduseta.

Rusikaga palli löömist võib pidada veaks.

Kolme järjestikuse veaga toime pannud rühmal võidakse sihtmärk arvestada.

Kui see väljapoole põrkas, siis väravat ei arvestatud.

Kohtunikud võivad palli mängu visata, kui keegi ei tea, kes selle piiridest välja viskab. Nad vastutavad ka ebameeldivuste jälgimise ja klassifitseerimise eest.

Kumbki pool on olnud 15 minutit. Mängu võidab see, kellel on kõige rohkem punkte.

Mängijad eemaldati mängult jäädavalt, kui nad olid asendatud. Uueks sisenemiseks oli lubatud 1921. aastal. Treenimine oli mängu ajal keelatud kuni 1949. aastani.

See on vaid üks põhjus paljudest, miks see sport on kogu maailmas endiselt nii populaarne.

Kas sa armastad korvpalli? Võib-olla olete sageli kuulnud, kuidas Teie isa ütleb, et selle spordiga tegeledes kasvad pikemaks ja tugevamaks? Noh, teie isal võis lihtsalt olla õigus! Kuid lisaks sellele, et kasvate tugevamaks ja pikemaks, pakub see sport teile ka hulgaliselt muid tervisega seotud eeliseid!

Kas soovite rohkem teada saada? Jätkake selle postituse lugemist!

Korvpall - lühidalt

Korvpall on kogu maailmas väga armastatud spordiala. See on populaarne, kuna seda saab kohalikel väljakutel mängida võistlusspordi või juhusliku mänguna. See on ka suurepärane viis treenimiseks, kuna see hõlmab kogu keha kasutamist. See on kiire tempoga mäng, mis hõlmab palju jooksmist ja hüpet, see on fantastiline viis treenimiseks. Kui soovite mängu, mis aitab teil püsida vormis ja tervena, on korvpall ideaalne valik, kuna sellel on rohkem kui mõned tervisega seotud eelised.

 1. Edendab südame-veresoonkonna tervist

Korvpall on teie südame tervisele väga hea! Lisaks aitab see suurendada vastupidavust, mis on oluline, kui soovite tagada oma südame tervise.

 1. Põleb kaloreid

Kas soovite kaotada paar lisatud kilo? Korvpalli mängima! Iga kiire külgmine liigutus, jooksmine ja hüppamine, annab teile aeroobse treeningu, mis omakorda aitab teil põletada palju kaloreid. Iga korvpalli tunni kohta võib 75 kg kaaluv inimene arvata, et põletab umbes 600 kalorit, samas kui inimene, kes kaalub 113 kg, võib oodata umbes 900 kalori põletamist.

 1. Ehitab luude tugevust

Vinge spordiala füüsilised vajadused aitavad parandada ja tugevdada luude tugevust. Mis tahes füüsiline tegevus, mis hõlmab kaalu kandmist, võimaldab moodustada uue luukoe, mis omakorda muudab luud tugevamaks. Korvpalliga muutuvad nii inimese keha lihased kui ka luud tugevamaks, kuna see on füüsiline tegevus, mis hõlmab lihaste luu vastu tõmbamist ja surumist.

 1. Elavdab immuunsüsteemi

Kui mängite korvpalli või mõnda muud spordiala, aitab see stressi vähendada. Kui ärevus on vähenenud, on teil töö lõpetamiseks rohkem tähelepanu ja energiat. Lisaks muudab see teid sotsiaalsemaks, mis omakorda aitab depressiooni ära hoida. Kui stressi maandatakse, saab hoogu ka Teie immuunsussüsteem.

 1. Pakub jõutreeningut

Korvpalli mängides saate suurepärase kogu keha treenimise. See aitab kaasa lihaste kasvule.

korvpall

 1. Edendab vaimset arengut

Korvpall võib olla kiire tempoga mäng, mis vajab palju füüsilisi oskusi, kuid see on ka mõistuste mäng, mille puhul peate mõtlema oma jalgadele. Vaja on palju tähelepanu, et saaksite platsil toimuvat õigesti ja kiiresti töödelda ning teha palliga tõhusaid järeldusi. See nõuab ka enda koolitamist, et saaksite pidevalt jälgida oma konkurente ja meeskonnakaaslasi ning teha kiireid otsuseid vastavalt nende tegevusele.

 1. Arendab paremat koordineerimist ja motoorseid oskusi

Korvpall nõuab lisaks kogu keha koordinatsioonile ka suurepärast käe-silma koordinatsiooni. Kui mängite seda spordiala, annab see teile koolituse nende võimete arendamiseks. Palli suunamine annab Teile koolituse käe-silma koordinatsiooniks, samas kui vahele jäänud löökide tagasipööramine annab Teile koolituse kogu keha koordinatsiooni arendamiseks.

       8. Nagu muude spordialade puhul, on ka korvpalli mängides reegleid, mida tuleb järgida. Neid reegleid rikkudes võib lisaks Teie enda meeskonnale karistada ka Teid. See aitab Teil arendada enesedistsipliini, mis on oluline, kuna see julgustab Teid olema samal ajal agressiivsem ja ausam. Lisaks hoiab see Teie meelt keskendununa ja erksana.

 1. Parandab teadlikkust ruumi ja keha kohta

Korvpall on mäng, mis vajab ruumilisi teadmisi. Selle täiusliku löögi loomiseks või kaitsetõhusaks mängimiseks peate teadma, kus olete asunud. Kui Teil on ruumi ja keha teadlikkus, saate täpselt teada, kus soovite viibida, kui Teie meeskonnakaaslane või vastane teeb lasku või liigutab palli. Kui Teie ruumiline arusaamine paraneb, aitab see Teid ka tasakaalus hoida.

 1. Suurendab enesekindlust

Üks korvpallimängu parimaid eeliseid on see, et see tõstab enesekindlust. Fantastiline mängija ja suurepärase meeskonna liige võib teha imet, et parandada oma enesehinnangut ja võimaldada Teil enesekindlust juurde saada. Kui suurendatakse Teie enesekindlust, paraneb ka usk oma võimetesse. Veendumus lubab Teil elu parema hoiakuga silmitsi seista ja sellel on positiivne mõju igale Teie elule.

korvpall lapsed

Korvpalliga seotud tempokas tegevus teeb sellest maailma ühe põnevaima mängu, mida mängida ja jälgida. See, et see pakub arvukalt eeliseid, on suur boonus. Pole ime, et USA president on oma füüsilises ja emotsionaalses vormis hoidmiseks teinud osa oma rutiinsest treeningkavast. See on imeline matš nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kui soovite mängida sporti, mis pakub teile mitmeid eeliseid, nii füüsiliselt kui ka vaimselt, on see just Teie jaoks.

Näpunäited

Enne mänguplatsile jõudmist soojendage ja sirutage liigeseid ja lihaseid alati. Kindlasti esimese asjana peale mängu venitage oma lihaseid ja liigeseid uuesti.

Korvpall on füüsiliselt nõudlik mäng. On vaja tabida palju vedelikke, et saaksite oma keha regulaarsete perioodide järel rehüdreerida.

Füüsiliste nõuete tõttu on oluline hoida ennast paindlikuna ja võimsana.

Tänu korvpalli paljudele eelistele on see parim põhjus, miks soetada korvpall ja alustada palli loopimist korvi. Seda saab läbi viia üksi või koos sõpradega - hoolimata sellest, mida valite, saate fantastilise treeningu. Muutes selle mängu osaks Teie treening harjumusest, tagate, et hoiate end füüsiliselt ja vaimselt heas vormis ja aktiivsena aastakümneid.

Kuidas on see informatiivne artikkel teid aidanud? Kommenteerige all olevas kastis.